2017-11-04

Akademicki Klub Kadry GDAKK rusza właśnie z kolejną edycją kursu Organizatora Turystyki, co zgodnie z tradycją wiąże się ze spacerkiem integracyjnym, na który serdecznie wszystkich zapraszamy.

Spacerek integracyjny to świetna okazja żeby się wzajem poznać: oprócz świeżo upieczonych uczestników kursu OT biorą w nim udział również członkowie i sympatycy naszego klubu, przedstawiciele zarządu oraz grzyby (tak nazywa się klubowiczów tak starych, że aż dziw bierze). Kurs ledwo się rozpoczyna, a już trafia się szansa, żeby zanurzyć się po uszy w atmosferze GDAKKa - to się nazywa fart!

Spotykamy się w sobotę, 4 listopada o godzinie 10:30 przed zabytkowym budynkiem dworca kolejowego Gdańsk - Osowa. Na miejsce można dojechać z:
Wrzeszcza PKMką o 9:52
(połączenia 
z innych lokacji wkrótce)


Stamtąd udamy się na przechadzkę pieszym oznakowanym "Szlakiem Źródła Marii" (czarnym). Warto wiedzieć, że ów szlak powstał za przyczyną naszego klubu. Po drodze zobaczymy wszystko, co ten szlak ma do pokazania, m.in. ładne widoki, sklep spożywczo-monopolowy, spróbujemy zdobyć szczyt Góry Studenckiej (najwyższy szczyt Gdańska, aż 180 m n.p.m., warto wiedzieć, że owo wzniesienie otrzymało swoją nazwę za przyczyną naszego klubu) i dotrzemy do tytułowego Źródła Marii, słynącego z licznych cudów. Nie obędzie się oczywiście bez integrujących i/lub irytujących gier i zabaw. Jeśli pogoda pozwoli, czeka nas również ognisko.

Spacer oficjalnie zakończymy późnym popołudniem, na końcu szlaku, czyli w Gdyni Wielkim Kacku, a nieoficjalnie na peronie SKM, skąd wszyscy (za wyjątkiem tubylców) rozjadą się do domów.

To warto zabrać ze sobą:
- wygodne buty (nasz szlak liczy dobre 10 km),
- przyodziewek adekwatny do warunków pogodowych,
- drobne na bilety,
- jakieś przekąski zdatne do przygotowania na ognisku,
- znajomych, którzy jeszcze nie wiedzą, jak bardzo chcą wziąć udział w spacerze,
- może też przydać się jakieś źródło światła, na wypadek gdyby ktoś zasiedział się w lesie.

Dla chętnych będzie nieoficjalna możliwość powrotu z Wielkiego Kacka do Orłowa, Sopotu, Oliwy lub Wrzeszcza na piechotę lasem. Po drodze może uda nam się wejść na wieżę widokową w Kolibkach (jeśli zdążymy). W takim przypadku posiadanie źródła światła będzie bardzo wskazane.

Telefon do organizatora:
Tomek - 602 836 197

Spacerek odbędzie się niezależnie od pogody, więc do zobaczenia w sobotę!