Bosołazy

Bosołazy są nocnym rajdem organizowanym latem, polegającym na chodzeniu bez butów po plaży. Wydarzenie to powstało jako przeciwwaga do długodystansowego zimowego marszu organizowanego przez nasz klub – Śniegołazów. Podobnie jak Śniegołazy, Bosołazy są imprezą otwartą.

Uczestnicy rajdu mają do przejścia brzegiem morza dystans ok. 15-20 kilometrów. Organizacja Bosołazów latem ma służyć aktywnemu wypoczynkowi, który nie wymaga dostosowania się do trudnych warunków pogodowych, a na trasie wzdłuż plaży w towarzystwie organizatorów nie potrzeba umiejętności czytania mapy czy orientacji w terenie. Można zatem spokojnie cieszyć się szumem fal, widokiem gwiazd i towarzystwem miłośników turystyki. Szlak kończy się w miejscu, gdzie rozpalamy wspólnie ognisko, przygotowujemy jedzenie i śpiewamy w akompaniamencie gitary.

Nadchodząca 3. edycja Bosołazów zaplanowana jest na noc z 15 na 16 sierpnia 2020 roku. Z powodu pandemii i utrudnionych dojazdów organizatorzy zdecydowali się na trasę biegnącą wzdłuż Trójmiasta.

„Łazimy dla dzieci!” – wspieramy fundację Hospicjum Pomorze Dzieciom. W trakcie rajdu będzie możliwość wrzucenia datku na hospicjum do puszki.