IV Rajd Kursancki- Wyprawa Hobbitów

Akademicki Klub Turystyczny GDAKK zaprasza na
IV Rajd Kursancki

„Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć…”

Drużyno! Przed Wami niezwykle ważne zadanie! Zostaliście wskazani jako Powiernicy Pierścienia i przed nami długa i niebezpieczna wyprawa, której celem jest Góra Przeznaczenia. Podsumowując: zapraszamy na IV Rajd Kursancki!

Trasa jaką wybierzecie w dużej mierze zależy od Was samych, jednak zdradzić możemy rąbek tajemnicy, że w planach będzie wędrówka przez znane Wam dobrze krainy. Czy przedzierać się będziemy przez Stary Las? Będzie dane nam wejść do kopalni Morii? A może iść będziemy przez ziemie Rohanu? Wyprawa ta będzie pełna niespodzianek i przygód!

START


Zbiórka chętnych na wyprawę będzie miała miejsce w Gdańsku Wrzeszczu o 7:40, pociąg odjeżdża o godzinie 7:50. Cena biletu normalnego 8,50 PLN, studenckiego ~4,25 PLN.

Pierwsze zebranie wszystkich zainteresowanych losem Pierścienia odbędzie się w Somoninie (będziemy tak ok godziny 8:40). Będzie tam sklep, aby przygotować się do wyprawy.

TRASA


Pełna niespodzianek i ciekawych rzeczy. Do przejścia ok. 15 km (nie za długa- hobbity mają krótkie nóżki)

NOCLEG


Szkoła Podstawowa w Skrzeszewie 🙂 Planowane dojście ok. 18. W okolicy są aż trzy sklepy, więc będzie można uzupełnić zapasy. Ponadto do naszej dyspozycji będzie sala gimnastyczna z siatką i piłkami oraz gitara czekająca na miejscu 🙂
Koszt noclegu: 10 zł od osoby (płaci każdy, który pozostaje w szkole na nocleg).

ZAKOŃCZENIE


Następnego dnia do przejścia będziemy mieli ok 6 km do Żukowa, gdzie czeka nas PIZZA! Potem powrót PKM-ką, która kursuje do Gdańska lub Gdyni dosyć często 🙂 Planowany wspólny powrót do Gdańska Wrzeszcza o 14:09. Bilet normalny 6,5 PLN, ulgowy 3,25 PLN.

Wcześniejszy pociąg z Żukowa w niedzielę odjeżdża już od 7:45.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na wasze łuki, miecze, topory i kompasy!

Doris & Buba

~~~~~~~~~~~~
Każdy uczestnik bierze udział w Rajdzie na własną odpowiedzialność. Organizator nie zapewnia ubezpieczenia.
Rajd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.
~~~~~~~~~~~~