W trosce o wyśmienitą zabawę na świeżym powietrzu, równie dobrą reputację naszego klubu i takież samopoczucie własne, czy to z głębokiej potrzeby serc, czy raptem z kaprysu rozognionej fantazji, my, członkowie 50 letniego Akademickiego Klubu Kadry GDAKK, działającego w ramach Oddziału Studenckiego PTTK na Politechnice Gdańskiej, złączeni więzami wspólnoty interesów ze wszystkimi miłośnikami imprez na orientację, pragnąc zaspokoić wiecznie łaknącą gardziel popytu na tego rodzaju wydarzenia, w poczuciu odpowiedzialności przed własnym Widzi-Nam-Się, ustanawiamy niniejszym Puchar GDAKKa, jako wyjątkowy cykl odbywających się mniej lub bardziej regularnie atrakcyjnych imprez na orientację, począwszy od tej chwili, aż po kres czasów lub naszej pomysłowości, w zależności od tego, który z dwojga kresów nastąpi pierwszy. W skład wyżej wspomnianego Pucharu GDAKKa w roku 2019 będzie wchodzić 5 imprez na orientację:
- „Śniegołazik” (27 stycznia 2019) Reda
- „Kaszubiaczek” (9 lutego 2019)
- „Krokusik” (7 kwietnia 2019) Bąkowo / Otomin
„Sukkubik” (20 października 2019)Impreza odwołana- „Śnieżynka” (24 listopada 2019)
Spośród 5 InO do klasyfikacji pucharowej brane będą pod uwagę 3 najlepsze wyniki wg regulaminu Pucharu. Każde InO rządzić się będzie swoim regulaminem, podawanym przed imprezą. W zależności od rajdu będzie można się spotkać z różnymi trasami i koncepcjami, jednakże na każdym InO obecna będzie Trasa dla Początkujących (TP) Wesołymi nazwami naszych małych imprez na orientację chcemy odnieść się do tych nieco większych wydarzeń, z których słynie AKK GDAKK, a także trochę przybliżyć istotę naszej działalności i aktywności:
- Śniegołazy (noc 16/17 lutego 2019), w tym roku już 14 edycja! Choć za każdym razem przebiegają w innym terenie, założenia pozostają te same: wspólne nocne, zimowe, długodystansowe (około 50 km) przejście jednego z kaszubskich szlaków turystycznych. Na tej imprezie zmagamy się przede wszystkim z własnymi nogami i siłą woli.
- Kaszubska Włóczęga, która odbędzie się w tym roku 18 maja już po raz 14-ty. Jest to dzienna impreza na orientację cieszącą się z roku na rok coraz większą popularnością (w ostatniej edycji wzięło udział prawie 600 uczestników). Nasi budowniczowie starają się trafić w każde upodobanie tworząc trasy specjalnie dla wymagających:
- naszych Ekstremalnie usposobionych uczestników,osób, które bardzo lubią Bardzo Trudną zabawę w lesie,Zaawansowanych kombinatorów terenowych,Weteranów, którzy już przeszli to wszystko, a wciąż im mało,pragnących przeżyć coś naprawdę Trudnego,Mało Trudnych nawigatorów,i dla tych, dla których aby było przyjemnie musi być Łatwo,Rowerowych miłośników, którzy cenią sobie szybką orientację,