Śniegołazik InO 2020

Akademicki Klub Turystyczny GDAKK zaprasza na Śniegołazik InO 2020

Zima w tym roku do nas nie przyszła, jest opóźniona to również Śniegołazik został trochę przesunięty 😉
Tym razem nie odbędzie się on w styczniu jak co roku ale 16 lutego 😉

„Śniegołazik” jest dzienną turystyczną Imprezą na Orientację, organizowaną przez Stowarzyszenie Wataha.
Uczestnicy mają za zadanie dotrzeć w konkretne miejsca (tzw. punkty kontrolne), w określonym limicie czasu. Mogą używać tylko otrzymanych od organizatora map, kompasu, własnych zdolności nawigacyjnych oraz kredek umieszczonych na punktach. Kredkami należy spisać kod z punktów (lampionów) na otrzymaną na starcie kartę startową w celu potwierdzenia swojej obecności.

Niniejsza impreza otwiera sezon 2020 w Pucharze Krótkodystansowych Imprez na Orientację (KInO). Do wyboru będą 3 trasy: TP, TU, TZ (szczegółowe informację o trasach przed zapisami).

Kategorie startowe:

TP –Trasa początkująca
Trasa skierowana jest głównie do osób o niewielkim bądź żadnym doświadczeniu w imprezach na orientację. Wymagać będzie podstawowych umiejętności nawigacyjnych. Punkty kontrolne umieszczone są w miejscach charakterystycznych, zwykle łatwo dostępnych. Na trasie możecie napotkać również punkty stowarzyszone. Dopuszczalne zespoły 1-5 osobowe.
Długość trasy ok 5-6 km w liniach prostych.
Budowniczy Piotr Bładzikowski

TU – trasa średniozaawansowana
trasa średniozaawansowana skierowana do osób, które już wcześniej startowały na podobnych imprezach oraz umieją posługiwać się kompasem, gdyż chodzenie na azymut może się przydać. Mapa może być lekko modyfikowana i/lub niepełna. Punkty kontrolne mogą być zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach w towarzystwie dużej ilości punktów stowarzyszonych. Dopuszczalne zespoły 1-3 osobowe.
Długość trasy ok 5-6 km w liniach prostych.
Budowniczy Piotr Bładzikowski

TZ – trasa zaawansowana
Trasa zaawansowana przeznaczona dla najbardziej doświadczonych osób, które już brały udział w podobnych imprezach. Punkty zlokalizowane w miejscach trudno dostępnych z dużą ilością punktów stowarzyszonych. Dobra orientacja w terenie oraz umiejętność chodzenia na azymut to podstawa na trasie. Mapa mocno modyfikowana, niepełna. Dopuszczalne zespoły 1-2 osobowe.
Długość trasy ok 6-7 km w liniach prostych.
Budowniczy Piotr Bładzikowski

Miejsce imprezy


Rumia Janowo

Ponadto podczas Śniegołazika odbędzie się podsumowanie sezonu 2019 Pucharu GDAKKa wraz z rozdaniem dyplomów i symbolicznych upominków dla najlepszych i najwytrwalszych uczestników oraz podsumowanie zmagań w Pucharze PPG w roku 2019.

ZAPISY


Zapisy przez formularz: 27.01-12.02.2020 r. (możliwość zapisów również w dniu imprezy za zwiększoną opłatą – patrz cennik poniżej).

WPISOWE:
– 15 zł dla zapisanych poprzez formularz i wpłacie na konto do dnia 13.02.2020
– 20 zł dla zapisanych w dniu imprezy płacących gotówką
PROMOCYJNE WPISOWE
– 10 zł dla osób do 16 roku życia

Na koniec z przykrością informujemy iż w tym roku nie będzie prowadzona Klasyfikacja Pucharu Gdakka. Możliwe, że pojawi się jeszcze jedna impreza jednak cały Puchar zostaje w tym roku zawieszony.

Więcej informacji wkrótce!!! 🙂